O nás

Náš základný účel - poslanie je:  


"DAŤ ĽUĎOM Väčšiu RADOSŤ Zo života, 
PODNIKANIA a práce"
Napísali o našich prednáškach:Moje vyjadrenie bude k obidvom absolvovaným prednáškam. Prednášky boli pre mňa veľmi podnetné a môžem povedať (na základe dnešného dňa), že ma dostali viac do akcie. Bolo to veľmi príjemným oživením už pre mňa väčšinou známych dát. Hlavne mi to v hlave upratalo dôležitosť a postupnosť vecí, ktoré musím spraviť a následne zaviesť do firmy. O zdvihnutej emócii sa tu nebudem rozpisovať, ale aj to bol jeden z efektov včerajsieho dňa. Čo bolo, ale pre mňa veľmi podstatné, to bol spôsob, akým to bolo prednesené, skutočne dynamické a o faktoch. Prednášateľ neukazoval svoju dôležitosť a akým spôsobom je strašne nadupaný dátami, ale hovorila za neho prax. To si veľmi vážim. Páčila sa mi aj konfrontácia s konkurenciou. Nezhodil ju a pekne dokázal v klientovi vzbudiť záujem o jeho pohľad na vec. Predpokladám, že vás ten zákaznik osloví, pretože to bolo profesionálne zvládnuté. 

Ešte zhodnotím priestory a samotné prostredie. Tak na to je len jediné slovo... krásne. Trošku menšie, ale krásne. Takto má vyzerať školiaca miestnosť pre pár ľudi. Páčili sa mi Tic-Tac, vreckovky a voda na stole. To býva veľakrát problém na prednáškach. Ak to nemajú účastníci na stoloch, tak sa neraz musia vzdialiť a práve, keď sa vzdiali, môže prednášajúci povedať niečo kľúčové, čo mu potom chýba na to, aby sa stal TOP1 vo svojom obore a to je veľká škoda. Ale toto si myslím, že pán Žák veľmi dobre pochopil. Veľmi dobre hodnotím.

Flexibilita a prisposobenie sa klientovi bolo perfektné. Aj keď som meškal, tak prednášateľ vytvoril priestor na inú prácu, ktorý sa urobila, kym som dorazil. Dobre využitie času. Potom nemusí meškajúci zožat dosť nepríjemné pohľady od čakajúcich na kráľa 

 Čo hodnotím ešte veľmi dobre je publikačná činnosť. Príručky, ktoré mám stále pri sebe a hrabem sa v nich, keď niečo potrebujem nájsť. Každá jedna publikácia má svoj praktický prínos a nie je to len hocijaká motivačná knižka, ktorú chytíte do rúk len kvôli dobrej fotke amerického rečníka. Skutočne hodnotné materiály pre ľudí, ktorí chcú mať opraty vo vlastných rukách, prípadne od saní 

Perfektne, len tak ďalej. Samozrejme, nemôžem zabudnúť na servis a celkový prístup tímu. Pani Halenárová a pán Žák, klobúk dole. Máte odo mňa veľkú pochvalu a veľké ĎAKUJEM.

Marián Dúbravský - FRAXIS, s.r.o.


Po prvotnej nedôvere sa moje psychologické bariéry prelomili :-). Obidve prednášky "Ako získať autoritu a stať sa lídrom" a "Ako merať výkony ľudí”, sa mi veľmi páčili. V prednáške, ako merať výkony ľudí, som očakávala skôr presnejšie aplikovanie matematických a štatistických výpočtov, uvedomila som si ale v závere, že toto naozaj nepotrebujem. Do praxe som ihneď zaradila niekoľko poznaní uvedených v prednáškach - jasné definovanie úloh podriadeným, povedať prečo potrebujeme úlohy vykonané, nabádať podriadených k riešeniam, výkony uvádzať v obrázkoch, zmeniť obsah v grafoch. Uvedené prednášky rozhodne odporúčam.

Jana Slivová - Index Nosluš s.r.o. 


Prednáška bola naozaj výborná. Absolvoval som ju viac menej kvôli kolegovi, ktorý má na starosti našu montážnu skupinu a nie je v tej funkcii vo “svojej koži”. Z počiatku som to bral ako niečo, čo mu dokáže p. Žák vysvetliť lepšie ako ja, bez toho aby som do toho zasahoval. To sa podarilo. 

 Samozrejme, že sa podarila ďalšia vec a to môj pohľad na našu situáciu vo firme. A to bolo pre mňa ešte väčším prínosom ako to, čo som pôvodne plánoval. Tak to býva. Videl som seba v niekoľkých situáciách a videl som seba ako som často obchádzal svojich ľudí, že to spôsobovalo ich nižšiu kompetenciu.

Otvorilo mi to oči ohľadne kompetencie mojich ľudí a začal som viac vidieť to, kedy ma moji zamestnanci úkolovali. Nebolo to dramatické, ale bohužiaľ som kvôli tomu preberal ich zodpovednosť na seba a to spôsobovalo celkové spomalenie progresu, ktorý vo firme máme..

Ondrej Prívara - OP Wood s.r.o. 


Prednáška "Ako vytvoriť dokonalý team" mi dala inspiraci, motivaci a jiný pohled na manažerskou práci. Přednášky pana Žáka mně přesvědčiliže jsou čerpány z jeho osobní praxe. Nejsou sterilní jako jiné semináře o coachingu, leadershipu a pod. Jsou přímočaré a nazývají věci pravými jmény. Nejsou o tom, jaká by měla být praxe, ale o tom jaká je.

Petr Deák - Schott Flat Glass, ČR 


Napriek krátkemu času trvania prednášky "Ako vytvoriť dokonalý team" som získal trošku odlišný pohľad na fungovanie firmy ako som mal doteraz. Ide predovšetkým o postavenie majiteľa a vzťahu so zamestnancami. Prednáška vo mne utvrdila nutnosť nekompromisného ale spravodlivého postoja k zamestnancom, čo sa budem snažiť aplikovať v praxi, aj keď práve tento postoj je najťažší, hlavne keď máte zamestnancov dlhoročných priateľov. Prednáška mi taktiež ukázala, v čom hlavne musím zmeniť ja ako majiteľ a aké rozhodnutia budem musieť začať prijímať. Určite však absolvujem ďalšie takéto kurzy, či už prednášky alebo školenia. 

Tomáš Dobrovodský - Fishing team s.r.o.
O AUTOROVI:


Kazimír Žák – špecialista na efektivitu
 

Vyštudoval som VUT v Brne s udelením ceny dekana za najlepšiu diplomovú prácu. Následne som pracoval pre spoločnosť VB Autobatterie GmbH, kde som riadil jej zastúpenie na Slovensku. Už viac ako 19 rokov dodávam prednášky, semináre, workshopy a konzultácie pre podnikateľov a manažérov v stredoeurópskom regióne (Rakúsko, Česko, Slovensko).

Pravidelne sa zúčastňujem na konferenciách konzultantov v Európe a Amerike.

V roku 2006 som založil vlastnú poradenskú a konzultačnú firmu SUCCESS CONSULTING, s.r.o. (špecializujeme sa na malé a stredné firmy do 500 zamestnancov), ktorú dodnes riadim.

Od roku 2011 píšem blog "Akoriaditfirmu.sk", ktorý je dnes najúspešnejším manažérskym blogom o riadení firiem a ľudí s vlastnými príspevkami na Slovensku.

Moje články pravidelne preberajú a uverejňujú rôzne médiá ako napríklad spravodajský portál "Dobré noviny" (dobrenoviny.sk).

Som vydavateľom kníh o uzatváraní predaja (Tajomstvá uzatvárania predaja a Rozhodujúce stretnutie – autor Tamás Kasza) a kníh o efektívnom riadení firiem (Prirodzené zákony manažmentu – autor Arte Maren).

V roku 2015 som napísal a vydal vlastnú knihu s názvom:

1+1=11 

Je to inšpirácia pre podnikateľovktorým nestačí prežiť, ale chcú EXPANDOVAŤ.
Pre viac informácií kliknite semKONTAKT:

adresa: SUCCESS CONSULTING, s.r.o. 
             Nové záhrady I/13
             821 05 Bratislava


Ing. Kazimír Žák:           
mobil: +421 907 787 693   


Ing. Lenka Halenárová

asistentka
mobil: +421 917 288 106